0
Lat doświadczenia
0
Zrealizowanych szkoleń
0
Przeszkolonych kursantów

Dlaczego warto odbyć u nas szkolenie?

Jesteśmy akredytowanym przez Okręgową Izbę Lekarską organizatorem szkoleń praktycznych dla lekarzy dentystów. 

Już od 2005 roku prowadzimy intensywne autorskie kursy praktyczne z zakresu protetyki stomatologicznej oraz dokumentacyjnej fotografii pacjentów.

Dbamy o najwyższą jakość prowadzonych szkoleń. Systematycznie je unowocześniamy zarówno merytorycznie, jak i pod względem wyposażenia sali do ćwiczeń praktycznych.

Podczas naszych szkoleń lekarze mają szansę skorzystać z wieloletniego doświadczenia doktora Krystiana Owczarczaka udokumentowanego zdjęciami przypadków konsekwentnie fotografowanych na poszczególnych etapach leczenia. Daje to unikalną możliwość obserwacji odległych wyników leczenia zarejestrowanych na zdjęciach fotograficznych — najstarsze szczegółowo udokumentowane przypadki sprzed ponad 20 lat. 

Szkolenia prowadzone przez dr n. med. Krystiana Krisa Owczarczaka od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród stomatologów z całej Polski. Do dnia dzisiejszego szkolenia praktyczne pod jego okiem ukończyło ponad 5000 lekarzy stomatologów z całej Polski jak również z zagranicy. Szkolenia te weszły do podstawowego kanonu edukacji młodych dentystów w Polsce.

Krystian Owczarczak jest Członkiem Założycielem oraz Członkiem Aktywnym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE i przez wiele lat był w Zarządzie tej organizacji. Jest również Członkiem Założycielem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Absolwent Curriculum Implantologicznego na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie. Autor wielu prac naukowych zamieszczonych w czasopismach branżowych oraz wykładów na licznych konferencjach. 

Zobacz wyleczone przez dr Krystiana Owczarczaka przypadki pacjentów z zakresu:

Filozofia szkoleń Krisa Owczarczaka

Kursy dr Owczarczaka, to kursy, których celem jest przekazanie kursantom tajników preparacji minimalnie inwazyjnej — zarówno od strony solidnej i esencjonalnej teorii, jak i sumiennej i starannej praktyki.

Preparacja minimalnie inwazyjna i minimalnie konieczna

W ciągu kilkudziesięciu lat praktyki w pracy klinicznej z pacjentami dr n. med. Kris Owczarczak stworzył swoją filozofię podejścia do prac protetycznych, którą dzieli się z lekarzami podczas swoich szkoleń.

Głównymi założeniami filozofii dr Owczarczaka są:

  •    preparacja minimalnie konieczna
  •    atraumatyczna dla przyzębia metoda szlifowania
  •    bezkompromisowość w odniesieniu do prac otrzymanych od technika
  •    staranne zaplanowanie pracy
  •    dyscyplina w dokumentacji fotograficznej pacjenta
  •    praca w powiększeniu

Preparacja minimalnie konieczna jest fundamentalnym elementem tego podejścia. Jest to preparacja, która z jednej strony stara się być minimalnie inwazyjna, z drugiej jednak uwzględnia wymogi materiałowe, a także indywidualne warunki kliniczne u pacjenta—np. kondycję zęba filarowego, jego miejsce w łuku czy też kolor wyjściowy. Żelazna konsekwencja w działaniu, której dr Owczarczak uczy lekarzy, procentuje pracami stabilnymi przez lata.

Wszystkie powyższe założenia dr Owczarczak omawia w trakcie kursu dla lekarzy, ilustrując je bogatą, wieloletnią dokumentacją fotograficzną wyleczonych przypadków.

Prace protetyczne, które trwają przez lata

Kursy dr Owczarczaka z preparacji to kursy o ostrożności preparowania z poszanowaniem przyzębia i tkanek zęba—aby wykonana praca była stabilna przez wiele lat.

To kursy, na których prowadzący dr n. med. Kris Owczarczak prezentuje prace które, trwają—a Ty dowiesz się, jak w planowaniu leczenia uwzględnić wszystkie możliwe przeciwności, na które trzeba zwrócić uwagę, aby odnieść długotrwały sukces w leczeniu uzupełnieniami stałymi.

Precyzja planowania i postępowania w leczeniu

Uczestnicy uważnie preparują od 3 do 8 zębów (w zależności od szkolenia), doskonaląc umiejętność rzetelnego szlifowania pod korony, mosty i licówki. Przekazywana wiedza teoretyczna umożliwia uczestnikom wnikliwe zaplanowanie przyszłej rekonstrukcji, zapewnia im przemyślane postępowanie w leczeniu, a w tym przeprowadzenie procedury umiejętnego cementowania uzupełnień protetycznych.

Nauka współpracy z pracownią techniczną

Prowadzeniu leczenia nieodzownie towarzyszy aspekt komunikacji z pracownią techniczną. Podczas szkoleń dr Owczarczak przedstawia kursantom swoje podejście w kontaktach ze współpracującym technikiem, polegające na rozumieniu wzajemnych ograniczeń, gdzie sukces wykonanego leczenia jest efektem nie tylko umiejętności obu stron, ale też wypracowanej komunikacji i wzajemnego szacunku

Posiadamy uprawnienie do świadczenia usług dofinansowanych przez BUR (Biuro Usług Rozwojowych). Jeżeli chcesz uzyskać dofinansowanie na szkolenie stomatologiczne skontaktuj się z nami.

Opinie uczestników naszych szkoleń: