Endodoncja (leczenie kanałowe)

Mistrzowsko wypełnione cienkie i zagięte kanały dzięki doświadczeniu lekarza specjalisty oraz pracy w mikroskopie.

Celem leczenia kanałowego jest usunięcie zbędnej, w tym momencie, dla naszego organizmu, chorej miazgi, a tym samym usunięcie drobnoustrojów z systemu kanałowego, ażeby infekcja nie rozprzestrzeniała się dalej. Leczenie takie prowadzone jest w znieczuleniu miejscowym i jest ono wówczas całkowicie bezbolesne. Po usunięciu zainfekowanej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, ostatecznie wypełnia się kanały korzeniowe odpowiednim, chemicznie i biologicznie obojętnym materiałem.

W naszym gabinecie leczenie kanałowe wykonujemy najnowocześniejszymi metodami przy użyciu wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu. Mikroskop zabiegowy umożliwia naszym lekarzom pracę nawet w 40-krotnym powiększeniu. Cyfrowy rentgen stomatologiczny znajduje się tuż przy fotelu z pacjentem, dzięki czemu umożliwia natychmiastową kontrolę poprawności leczenia, bez narażania pacjenta na duże dawki promieniowania rentgenowskiego. Zabiegi najczęściej przeprowadzane są w osłonie koferdamu (ślinochronu) czyli cienkiej ochronnej gumy, która izoluje leczony ząb od środowiska jamy ustnej, a przez to zapewnia większy komfort pacjenta oraz precyzję i bezpieczeństwo pracy.

Zęby z prawidłowo wyleczonymi kanałami mogą służyć pacjentom jeszcze przez wiele długich lat i stanowić bazę do wykonania pracy protetycznej.

Nasi lekarze są członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, a nasza klinika posiada certyfikat poświadczony przez to Towarzystwo.

Wszystkie przypadki prezentowane na naszej stronie zostały wyleczone i sfotografowane w gabinecie Pro-Esthetica.

Ostateczny efekt leczenia jest często wynikiem skojarzonego leczenia w kilku dyscyplinach stomatologii.